„Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewdzięczność stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość” – powiedziała Maryja, gdy objawiła się s. Łucji
10 grudnia 1925 r. widzi Ją wraz z Dzieciątkiem Jezus. Dostrzega Serce Maryi otoczone cierniami. Łucja relacjonuje: „Dzieciątko powiedziało: »Miej współczucie z Sercem Twej Najświętszej Matki, otoczonym cierniami, którymi niewdzięczni ludzie je wciąż na nowo ranią, a nie ma nikogo, kto by przez akt wynagrodzenia te ciernie powyciągał. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię św., odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia”.
Nabożeństwo pierwszych sobót trzeba widzieć w tym kontekście jako oręż w odwiecznych zmaganiach. Jako narzędzie pomocne w walce o zbawienie, swoje, innych i całego świata. Maryja mówi do dzieci w Fatimie: „Widzieliście piekło, dokąd idą dusze biednych grzeszników. Aby je zbawić, Bóg chce ustanowić w świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca – słyszą dzieci 13 lipca 1917 r. w Fatimie.
Maryja nigdy nie przesłania sobą Jezusa. Cześć oddawana Jej Sercu polega na tym, że nasze serca mają się upodabniać do Jej serca. Dzieje się to zawsze nie naszą mocą i siłą, ani nawet nie siłą Maryi, ale tylko mocą łaski Jezusa Chrystusa. „Niepokalane Serce Maryi zwycięża wtedy, gdy połączone jest z Sercem Jezusa, który zwyciężył grzech i śmierć” – przypomniał bp Virgílio, źródło Gość.pl
Zapraszamy i zachęcamy dzieci wraz z rodzicami i opiekunami, aby w każdą pierwszą sobotę dołączyć do Mszy Świętej godz. 14.00 w parafi św. Jacka i św. Doroty w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi przez odmówienie jednej części różańca przez dzieci i 15 minutowe rozważanie jednej tajemnicy, niech ta modlitwa wypływająca z czystych serc dzieci otwiera niebo na potrzebne nam wszystkim łaski.
Również zachęcamy dzieci aby składały swoje intencje w formie pisemnej lub ilustracyjnej na kartkach w miejscu przygotowanym przy ołtarzu, aby źródło łask wypływające z najświętszej Eucharystii objęło wszystkich uczestników mszy świętej a szczególnie „Armie Młych Wojowników” jej uczestników, którzy stanęli u boku Maryi.
Zakończeniem mszy świętej będzie zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi, modlitwą zawierzenia i błogosławieństwem.
Mamy nadzeję, ze rówież w innych parafiach będą powstawac grupy Armii Małych Wojowników, które bedą w pierwszą sobotę wynagradzać na mszach świętych Niepokalanemu Sercu Maryi. Zachęcamy aby opiekunowie grup wraz z kapłanami zapoczątkowali takie nabożenstwo w swoich parafiach.