Przejdź do treści

Idea modlitwy

Odczytując  teraźniejsze znaki czasów w jakich znalazła się  Europa, Świat i nasza ojczyzna zostaliśmy przynagleni do dania ufnej odpowiedzi wobec Fatimskiego Orędzia, gdzie Maryja dla trójki pastuszków, którzy przyjęli zaproszenie do modlitwy  na różańcu, złożyła wielką obietnicę, Powiedziała do dzieci :
” Czy chcecie ofiarować się Bogu za pokój na świecie i nawrócenie biednych grzeszników? (Dla was trojga) zachowam waszą Ojczyznę od zbliżającej się wojny światowej „. I rzeczywiście, II Wojna Światowa oszczędziła Portugalię. Stało się tak dzięki ufnej modlitwie Łucji, Franciszka i Hiacynty. Jest to dla nas ważne pouczenie, które można wyrazić prostym działaniem: jeśli dzięki trójce dzieci Maryja mogła ocalić cały kraj od zniszczenia, jakie niesie ze sobą wojna, to dzięki wspólnotowej modlitwie dzieci, można ocalić cały świat, co Święty Ojciec Pio wielokrotnie zapowiadał w swych proroczych słowach „dzieci ocalą świat”.
Poruszeni tym przesłaniem, które nic nie straciło na aktualności , chcemy świadomie dołączyć  razem z dziećmi do wypowiedzianych  słów ojca Pio, by wypraszać ratunek dla świata, dla naszego kraju, dla naszych rodzin,  ratunek dla wielu, z różańcem w ręku, duchem pokuty i wynagrodzenia poprzez codzienną modlitwę. Stąd pomysł wyjścia z zaproszeniem modlitwy na różańcu  i zaangażowanie  dzieci w wszystkich środowiskach, w szkole, przedszkolu w parafiach i rodzinach.
„Na końcu Moje Niepokalane Serce zatriumfuje”

Kochani zależy nam by jak najwięcej dzieci szczególnie najmłodszych dołączyło do tej modlitwy, odpowiadając Maryi na Jej prośbę o modlitwę za biednych grzeszników i pokój na świecie. Różaniec to jedyna broń , którą chcemy się posługiwać i który wskazała Matka Boża, stąd pomysł nazwania grupy Armia Małych Wojowników. Dzieci podejmujące się tej modlitwy dodatkowo objęte są troską duchową i modlitwą ponieważ łączą się w szczególny sposób z Jezusem i Maryją.